Izvor: Mina

primoracPrimorac je večeras u Rijeci, u finalnom meču Evrolige, nakon produžetaka savladao dosadašnjeg šampiona, ekipu Pro Reka 8:7. Utakmica je u regularnom toku završena neriješeno 7:7 (1:1, 3:2, 1:0 i 2:4).

Primorac je ostvario istorijski uspjeh i postao prvi crnogorski vaterpolo klub sa titulom prvaka Evrope. Odlučujući pogodak u produžecima postigao je Mađar Adam Štajmenc. Primorac je bio blizu pobjede i u regularnom toku meča, imao je tri gola prednosti početkom posljednje četvrtine, ali je Pro Reko na kraju uspio da izbori produžetke.

Kotorski tim poveo je 1:0, dva minuta i 17 sekundi prije kraja druge četvrtine imao je dva gola prednosti (4:2), koliko je bilo i na kraju trećeg dijela meča (5:3). Pogotkom Vjekoslava Paskovića, šest minuta i 30 sekundi prije kraja meča, Primorac je stigao do prednosti od tri gola (6:3).

Uslijedila je serija od tri uzastopna pogotka Pro Reka za izjednačenje, tri minuta i 20 sekundi prije kraja.

Primorac je, pogotkom Gergelji Kiša, minut i 55 sekundi prije kraja ponovo došao u vođstvo (7:6), a konačan rezultat postavio je Tamaš Kašaš, 15 sekundi kasnije. Kotorski tim imao je posljednji napad i igrača više, ali nije uspio da ga realizuje, pa je pobjednik riješen u produžecima.

Dvostruki strijelci za Primorac bili su Kiš, Štajmenc i Pasković, dok su po gol postigli Draško Brguljan i Bojan Milošević.

Kašaš je bio najefikasniji u Pro Reku sa tri gola, dok su po jednom, i večeras odličnog Zdravka Radića, savladali Tamaš Marč, Tibor Benedek, Predrag Jokić i Vanja Udovičić. “Pokazali smo da smo prava ekipa. Dominirali smo protiv jedne ekipe kao što je Pro Reko. Prvi put smo bili u prilici da se borimo za trofej prvaka Evrope, znali smo šta nas čeka, ali smo imali ogromnu želju. Najbolji način smo ušli i završili utakmicu”, rekao je trener Primorca Ranko Perović.

U meču za treće mjesto Jug je savladao Mladost 14:13.